21 Mayıs 2013 Salı

Gurur Hırs'ı Yenmeli

Onlar gibi olmak ya da olmamak..

Nedir onlar gibi olmak?

Hırsına yenilip, farklı bir kimliğe bürünmek. O hırs uğruna mutsuz olmak. Birtakım kaygılar ile bugünü unutmak, kendini unutmak, çevreni unutmak.. Yalancı bir dünyaya uyum sağlamak, en azından sırıtmamak. Çok gülmek. Pozitif olmak önemli. Aklına, kalbine aykırı bir şekilde bazen, sadece gülmek, katılmak.. Kullanmak kimilerini kendi çıkarların uğruna, pragmatist olmak değer yargılarını hiçe sayıp..

Peki olmamak?

Hangi kavramlara, değerlere sahip olmak gerekir bunun için: Gurur? İyi niyet? Dürüstlük? Samimiyet? Gurur? Sevgi-Saygı? Olduğu gibi davranmak? Sadakat? Gurur? Şeffaflık? Gurur?

Hepimizde var olan ama kimilerinin cebinde sakladığı bu erdemler ortaya tamamen çıktığı zaman huzurlu bir hayat bekliyor belki herkesi. Denemeden bilinmez. Bunun için de o cebin fermuarı olan hırsı bir kenara bırakmak lazım. Hırs, sadece yarışmalarda olsun, kısa süreli, rekabete dayalı veya değil. Ancak hayatı bir yarışma haline getirmek derseniz, bu kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri maalesef..1 yorum:

  1. Türkiye'nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar https://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.

    YanıtlaSil